Lekkere hapjes voor Pakjesavond

Op zoek naar leuke en lekkere hapjes voor Pakjesavond? Van deze hapjes gaan je kinderen nog blijer worden!

by 

Sinterklaas en zijn Pieten zijn weer in ons land. Misschien heb je je schoen al gezet of heb je al een heerlijke chocoladeletter achter de kiezen. Ook al is deze feestdag de laatste jaren wat negatief in het nieuws, toch blijft het een enorm gezellig en magisch kinderfeest. Een feest vol vrolijke kindjes, cadeautjes en gezelligheid. Vanaf het moment dat “Het Sinterklaas journaal” weer op televisie is en Sinterklaas de eerste stap van de stoomboot gezet heeft begint het toeleven naar dé avond waar ieder kind naar uit hoort te kijken; Pakjesavond. En om deze avond nog gezelliger te maken heb ik een aantal leuke en lekkere hapjes voor Pakjesavond gevonden waar je kinderen nog blijer door gaan worden en die ook betaalbaar zijn. Hier komen ze!

De zak van Sinterklaas

hapjes sinterklaas

Dit leuke hapje voor Pakjesavond is afkomstig van de website Laura’s Bakery. Ze heeft een recept bedacht dat mij enorm lekker lijkt, maar qua vulling zou je er ook andere varianten op kunnen bedenken. Dit recept is voor 10 stuks.

Wat heb je nodig

  • 10 vellen filodeeg
  • 150 gram kipfilet in blokjes of reepjes
  • 250 gram Chinese wokgroenten
  • 50 gram mihoen
  • Peper, zout en knoflook

Daarnaast heb je wat olijfolie nodig, sweet chili saus om in te dippen en bakkerstouw om van het filodeeg schattige zakjes te maken.

Zo maak je dit leuke hapje voor Pakjesavond

Haal de vellen filodeeg op tijd uit de vriezer, zodat ze ruim de tijd hebben om te ontdooien. Op de verpakking zie je hoe lang dat gemiddeld duurt.

Bereid de mihoen volgens de verpakking.

Bak de stukjes kip in de wok met een scheutje olie gaar en breng de stukjes kip op smaak met zout, peper en knoflook. Dit mag best wel wat smaak afgeven.

Voeg de wokgroenten toe aan de stukjes kip en bak deze een paar minuten mee. Als laatst voeg je de mihoen toe en meng je alles goed door elkaar.

Om de zakjes te maken neem je een vel filodeeg en smeer je het in met wat olijfolie. Vouw het vel filodeeg dubbel, zodat er een rechthoek ontstaat. Smeer de bovenkant nogmaals in met een beetje olie. In het midden doe je wat van de vulling en vervolgens breng je alle uiteinden voorzichtig naar het midden toe. Er moeten geen gaten ontstaan. Wikkel er wat bakkerstouw omheen en knoop het vast. Als het goed is is het nu al een zakje!

Zodra je alle filodeegvellen gevuld en als zakjes gemaakt hebt, kunnen ze 15-20 minuten op 180 °C (boven- en onderwarmte) in de oven tot ze goudbruin en knapperig zijn.

Dit recept is afkomstig van Laurasbakery.nl


Gezond stokje

lekkere hapjes pakjesavond

Dit recept is super simpel, maar kom er maar eens op! Elskeleenstra.nl deelde dit recept. Appeltje, banaantje en wat druifjes en je hebt dit leuke, gezellige en gezonde Sinterklaas hapje!


De staf van Sinterklaas

lekkere hapjes voor pakjesavond

Weer een superleuk recept van Laura’s Bakery. Ik ben echt dol op deze veelzijdige website en op haar kookboeken. Veel recepten zijn best gemakkelijk om na te maken, net als deze leuke stafjes van Sinterklaas.

Wat heb je nodig (ongeveer 24 stuks)

  • 1 rol bladerdeeg
  • 1 ei, geklutst
  • Geraspte (belegen) kaas
  • Zout en peper

Zo maak je de stafjes van Sinterklaas

Rol je bladerdeeg uit en snijd er zo’n 24 repen uit vanaf de korte kant. Smeer de repen bladerdeeg in met het geklutste ei en strooi er een beetje geraspte kaas overheen. Niet te veel, want anders wordt het lastig met het vormen van de twisters.

Neem een reepje en draai de twee uiteinden in tegenovergestelde richting om de twister te vormen. Het is niet erg als er wat kaas uit valt. Verplaats de twister naar een met bakpapier bekledebak plaat en vorm deze gelijk tot een staf.

Smeer de twisters wederom losjes in met het geklutste en strooi er nog wat zout en peper overheen.

Bak de stafjes van Sinterklaas in ongeveer 10 minuten op 200 graden.

Dit recept is afkomstig van Laurasbakery.nl


Pizza mijters

hapjes voor pakjesavond

Wie is er niet dol op pizza! Deze schattige mini pizza’s kun je heel gemakkelijk maken en je hebt er maar weinig voor nodig. Daarnaast zie je gelijk dat het mijters zijn en daarom passen ze perfect in dit rijtje van lekkere hapjes voor Pakjesavond!

Wat heb je nodig (ongeveer 24 stuks)

  • 1 rol pizzadeeg
  • tomatensaus (kan gewoon een pastasaus naar keuze zijn)
  • 3-4 rode (punt)paprika’s
  • 4 plakken kaas (als je zelf plakjes snijdt, heb je er meer nodig)

Zo maak je deze mijter pizza’s

Haal het deeg uit de verpakking en rol uit. Pak er dan een deegroller bij om het deeg dunner uit te rollen. Snijd het deeg vervolgens in stroken van ongeveer 8-10 centimeter, die stroken zelf snijd je weer in driehoeken. Van twee halve driehoeken maak je eenvoudig weer een hele.

Leg alle mijtertjes op een met bakpapier beklede bakplaat en smeer ze in met tomatensaus.

Snijd 2 plakken kaas in dunne reepjes, maak hier het kruis van op de mijters. De andere twee plakken kaas gebruik je straks.

De (punt)paprika’s snijd je ook in kleine stukjes, beleg hier de overige delen van de mini pizza’s mee. En je weet het, je kunt ook hele andere rode/gele ingrediënten gebruiken .

Bak de pizza’s 10 minuten op 200 graden.

Terwijl de mijters in de oven staan snijd je de overige plakjes kaas ook in reepjes. Na 10 minuten haal je de plaat uit de oven, maak opnieuw de kruizen met de reepjes kaas.

Bak de mijter pizza’s vervolgens nog eens 5 minuten op 200 graden.

Dit recept is afkomstig van Laurasbakery.nl

Sinterklaas Snackboard

leuke hapjes voor pakjesavond

Deze leuke inspirerende Sinterklaas snackboard is gemaakt door Mamalifestyle.nl. Zo kan Pakjesavond niet meer stuk! Op dit Snackboard is vanalles te vinden. Een schoorsteen van ontbijtkoek, appel mijtjes, popcorn met speculaassmaak, appelflappen in de vorm van een cadeautje en stroopwafel sterren. Aangevuld met pepernoten, schuimpjes en chocolademunten. Nog een paar leuke prikkers erin en het is een feestje op tafel!


Warme chocolademelk met speculaas

leuke hapjes voor sinterklaas

Bij lekkere hapjes voor Sinterklaas hoort natuurlijk ook een lekker drankje. En wat is er beter dan warme chocolademelk! Op Leukerecepten.nl kwam ik een warme chocolademelk recept tegen met speculaas. Als dat niet bij Sinterklaas past…

Wat heb je nodig

  • 500 ml volle melk
  • 75 gr melk chocolade
  • 2 eetlepels speculoos pasta
  • snuf kaneel
  • 1 eetlepel cacao poeder
  • Bus slagroom
  • Speculaas kruimels

Zo maak je deze warme chocoladelade melk voor Pakjesavond (of een andere avond)

Verhit de melk in een pannetje. Voeg de chocolade in stukjes toe en laat al roerend smelten. Voeg het cacao poeder, kaneel en Speculoos pasta toe en laat ook door de melk opnemen.

Roer eventueel een keer goed met een garde door om klontjes te voorkomen. Giet de melk in glazen en spuit er een toef slagroom op. Garneer wat kruimels speculaas en een snufje kaneel. En wil je het extra spectaculair maken? Maak dan deze toffe marshmallow sneeuwpop!

Wat trouwens ook echt een heerlijk drankje is, is Pumpkin Spice Latte met havermelk.


sinterklaas hapjes hartigsinterklaas hapjes zelf maken, sinterklaas hapjes zelf maken, sinterklaas lekkernijen, sinterklaas tapas, sinterklaas cake, sinterklaas recepten bladerdeegovenschotel sinterklaas, hapjes pakjesavondsinterklaastaart

One comment

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *